Genel

GENEL SAĞLIK SİGORTASI

Yabancıların Özel sağlık sigortası, diplomatik oturum ve çalışma izni  haricinde (çalışma izni olan yabancılar bildiğiniz üzere SGK’lı olmakta ve bu şekilde sigortalanmaktadır) ülkemizde çeşitli nedenlerle (turistik, gayrimenkul edinimi, iş kurma vs.)  ikamet eden yabancıların 11 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe giren Yabancılar ve Uluslararası koruma konunu  uyarında yaptırmakla zorunlu oldukları sigorta tipidir.

Yabancının vergi ya da geçici kimlik nosu ile özel sağlık sigortası yaptırmaları  mümkündür. Hemen hemen bütün sigorta şirketlerinin yabancılar için hazırladıkları sağlık sigorta paketleri bulunmaktadır. Bu poliçelerin birbirinden farklı limitler içermeleri, ayakta ve yatarak tedavi konusunda kafa karıştırıcı özelliklere sahip olmaları nedeni ile   Hazine Müsteşarlığı bir genelge yayınlamış ve poliçelerin asgari limitlerini belirlemiştir.

Sigorta poliçelerinin fiyatları artan rekabetle birlikte günden güne azalmaktadır. Yatarak ve ayakta tedavi limitlerinin yüksek olduğu poliçelerin fiyatları yine karşıladıkları yüzdeler ve teminat bedellerine göre çıkacağı için pahalı olabilmektedir.

Sigorta poliçelerinin en temel fiyat farkı nedenleri, barındırdıkları limitler, sigorta yaptıracak şahsın yaşı ve cinsiyeti ve hizmet kalitesidir.  Bunun yanına, Yabancı uyruklu sağlık sigortası alınırken üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan biri sigorta şirketinin güvenilirliği ve hizmet kalitesidir.

Poliçe alırken;

 • Ayakta ve yatarak tedavi limitleri
 • Yaşa göre değişen poliçe fiyatlandırmaları
 • Şirketin çalışmakta olduğu sağlık kurumlarının kalitesi
 • Poliçelerin özel ve genel şartları
 • Poliçelerin uluslararası geçerliliği
 • Poliçelerin fiyat / performans değerlendirilmeleri iyi yapılmalıdır.

Bu nedenlerle isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun en hesaplı sigorta poliçeleri için uzmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Yabancı Özel Sağlık Sigortaları ile ilgili olarak dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken en önemli şeylerin başında, poliçelerin geçmişten gelen hastalıkları kapsamayışıdır. Özel sağlık sigorta poliçelerini satın alan yabancıların bu konuya dikkat etmeleri, olabilecek mağduruyetlerin önüne geçecektir.

Yabancı Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancılar için özel sağlık siğortası fiyatları yaşa göre değişmektedir yaş aralıkları aşağıdaki gibidir.

 • 0- 25 yaş arası aralığında
 • 25-35 yaş arası aralığında
 • 35- 45 yaş arası aralığında
 • 45- 50 yaş arası aralığında
 • 50 yaş üstü ve üzerinde fiyatlandırılmaktadır.

Fiyatların kabaca verilme nedeni her yaşa ve şirkete göre farklı fiyatların bulunuşudur. Fiyatlar yabancıların ve onları sigorta ettiren yerli vatandaşlarımızın fikir edinmeleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu